İlçe : MERKEZ
İl : TEKİRDAĞ
Ülke : TÜRKİYE
Tel. Kodu : 282
Plaka : 59
Gezginler : Gökhan Önal
D.Gülçin Önal
Tarih : 30 HAZİRAN - 02 TEMMUZ 2006
Sıcaklık
(Bugün)
:
CLUB
Kullanıcı :
Şifre :
Üye Ol | Şifremi Unuttum
    GEZİ YÖRELERİ - TANITIM  

ekirdağ-Şarköy kıyı şeridi üzerindeki Kumbağ Ganos dağlarının Marmara kıyılarında yer almaktadır. 1993 yılında Belediye olma hakkını elde etmiş olan belde Tekirdağ il merkezine 11 km. uzaklıktadır. İstanbul’a sadece 145 km uzaklıkta olan belde bu özelliği ile İstanbulluların yoğun talep gösterdiği yazlık mekanlardandır. Özellikle yaz aylarında da çalışmak zorunda olanlar haftasonlarını Kumbağ’da değerlendirmektedir. Sadece İstanbul’un değil Trakya’nın tatil ve eğlence mekanı burası desek daha doğru olur. Bununla birlikte orta yaş ve üstü bir çok yazlıkçısı bulunmakta. Yazlıkçılar arasında Lüleburgaz, Çorlu, Tekirdağ, ve İstanbul’dan gelenler çoğunlukta. Kumbağ’da yazlığı olmayan misafirleri için Kumbağ’da çok sayıda turistik tesis bulunmaktadır. Ev pansiyonculuğu bir hayli gelişmiştir. Kumbağ Genel Görünüm

Fotoğraf: Gökhan Önal
Tarih: 01 TEMMUZ 2006
ündüzün tek eğlencesi plajlarıdır. Plajlar halka açık olup özellikle haftasonları aşırı kalabalıktır. Haftasonları önceden gidip yer kapmakta fayda var zira özellikle merkezdeki Belediye Plajı’nda saat onikiden sonra yer bulmak neredeyse imkansız. Kumbağ’ın girişinde Gündal Çaybahçesi’nin önünden askeri alana kadar uzanan sahil Belediye Plajı’na nazaran daha sakin. Yine liman tarafında balık lokantalarının önündeki küçük kumsaldan denize girmek mümkün.

Deniz sefasının ardından Çamlık Dinlenme Tesisleri'de mangal yapabilir veya cadde boyunca uzanan çay bahçelinde vakit geçirebilirsiniz. Tesis çam ağaçlarıyla kaplı ve deniz manzaralıdır. Kim çam ağaçlarının altında mangal keyfi sürerken deniz manzarasına sahip olmak istemez ki! Bu tesislerde bir plaj da bulunmaktadır. Yine cadde boyunca alışveriş yapmak için bu saatler en uygun zamanlardır.


 Kumbağ Geceleri

Fotoğraf: Gökhan Önal
Tarih: 02 TEMMUZ 2006
kşam saatlerinden itibaren ana caddede insan kalabalığı artmakta ve araçlarla birlikte konvoy halinde tur atılmaktadır. Favori mekanlar canlı müzik yapan çaybahçeleri ve müzikhollerdir. Buralarda müzik eşliğinde pistlerde doyasıya oynayabilirsiniz. Tabi ki caddeden geçenlerin size bakmasından rahatsız olmuyorsanız.

Kumbağ’ın kendine has bar ve klüplerine ilave olarak kışın Tekirdağ il merkezinden olan eğlence yerleri, yazın Kumbağ' a taşınmaktadır. Bu sebeple eğlence mekanları oldukça fazladır. Club Cevriye Tekirdağ’ın hatta Trakya’nın en büyük eğlence mekanıdır. Cevriye beldenin girişindeki köprüden sonra hemen sağdadır.
© 2000-2006 Tatildeyim.com & Gökhan Önal. Tüm Hakları saklıdır.
En iyi görüntü için 1024x768 çözünürlüğünü ve Explorer 5+ veya Netscape 6+ tarayıcılarını kullanınız.

YÖRELER | DOĞAL ALANLAR ve MESİRE YERLERİ | CAMİİLER ve TÜRBELER | MANASTIR ve KİLİSELER | MÜZELER
SARAYLAR, KÖŞKLER VE KASIRLAR | DİĞER TARİHİ YAPILAR | GEZİ FOTOĞRAFLARI | KARTPOSTAL